Archiwa autora: Krzysztof Stepczuk

Może to do Ciebie i do mnie???

Dla wielu ludzi religia to lekcja szkolna, gdzie ksiądz przeglądając AutoMoto udaje, że nie widzi uczniów, a chrześcijaństwo to zbiór reguł, dosłownie kilku, ale jakże niewygodnych. Przestrzegając zasady – jesteś dobry, w każdym razie inaczej będziesz zły. Są tacy, którzy potrafią bardzo szybko definiować rzeczywistość. Widzą Kościół, jako miejsce mocno zagmatwane, a chrześcijan jako ludzi zaprogramowanych do wykonywania ściśle określonych rzeczy i to od lat: na Mszę – co tydzień, do spowiedzi – co jakiś czas, a do Komunii – kiedy tylko możesz. I już. Na tym to miałoby polegać, nie tylko w gruncie rzeczy, ale dosłownie.

Lecz bez wątpienia to, co o nas – wierzących – się mówi, nie zawsze jest wyssane z palca. Bywa, że krytyka pod naszym adresem ma jakiś motyw i warto posłuchać słów innych, nawet jeśli średnio się nam tego słucha i po prostu nam głupio. Faktycznie nie zawsze potrzebujemy super kierownika duchowego, by prześwietlić to, co w nas siedzi, nasze życie, nasze decyzje i nasze motywacje. Niekiedy wystarczy posłuchać kogoś, kto po prostu nieco nas zna. Tacy ludzie są jak rentgen i mówią nam nie tylko to, co widać – nasze czyny, ale właśnie pokazują jak na zdjęciu, jakie są nasze motywacje. A robią to zupełnie gratis. Wyszukują w nas to, co na dnie serca, skanują intencje naszych zachowań i kładą przed nami jak karty na stół nasze najskrytsze motywacje. I ja dziś właśnie o tym, a uderzę tylko w spowiedź, bo doświadczenie mówi mi, że mamy z tym problem. Więcej – nasze życie mówi innym ludziom dokładnie to samo i stąd ta krytyka. Zdaje się, że póki co wszystko logicznie łączy się w całość. Jakie więc są najczęstsze motywy spowiedzi, a jakie być powinny?

Emotikon smile Uwaga motywy:

- bo mama kazała
- bo koleżanki też jutro idą
- bo jakoś tak już dawno nie byłem
- bo ksiądz się jakoś dziwnie patrzy
- bo mi źle
- bo chcę, by mi było lepiej
- bo ciężko na sercu
- bo niedługo Święta
- bo smutno Panu Jezusowi
- bo kolejka niewielka
- bo pokłóciłam się z przyjaciółką
- bo mi się zgrzeszyło i to ciężko
- bo zaspałem i nie byłem na Mszy
- bo wzruszyła mnie religijna piosenka
- bo po spowiedzi jestem jakby lżejsza
- bo z reguły chodzę co miesiąc
- bo jakbym nie poszła, to jakby byłoby jakoś tak jakby inaczej
- bo moja babcia chodzi, moja mama chodzi, więc i ja chodzę
- bo jest konfesjonał
- bo w konfesjonale jest ksiądz
- bo w konfesjonale jest ksiądz, który mnie zna
- bo jest ksiądz, który mnie nie zna
- bo lubię
- bo tak.

Śmiechem żartem, ale przemyślcie Wasze motywacje…:-)

Ponieważ tą właściwą, tą jedną jedyną jest…

- BO KOCHAM CIĘ, BOŻE!

To miłość do Chrystusa sprawia, że nie chcemy żyć w grzechu! Nie nasze wyrzuty sumienia, ani nie nasze łzy. Nie nasza chęć lepszego samopoczucia, ani nie to, jak nas wychowano. Nie to, jak nas nauczono, ani nie to, by być w porządku. To tylko i po prostu Miłość.
Ale jaki jest motyw tej miłości? Nie ma.
Kocha się za nic.
Dlatego nie mówi się nigdy „kocham Cię, ponieważ…”, „kocham Cię, bo…”.

Bo po „kocham Cię” nie potrzeba już nic więcej…

Katecheza chrzcielna – zapraszamy!!!

Znalezione obrazy dla zapytania chrzest dzieckaW niedzielę 29.11.2015 po Mszy św.o godzinie 11.30, w sali parafialnej w Zwoli Poduchownej odbędzie się pierwsza katecheza dla rodziców i chrzestnych, przygotowująca do świadomego i opartego na pogłębionej wierze uczestnictwa w chrzcie dzieci. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną ofiarować swojemu dziecku Sakrament Chrztu świętego oraz wspaniały przykład swojej wiary.

Słuchaj w środę KRP !!!

Znalezione obrazy dla zapytania straż pożarnaW środę 25.11.2015 o godz.21.40 audycja w Katolickim Radio Podlasie z udziałem przedstawicieli jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Miastków Kościelny. Wraz ze strażakami będzie obecny w studio wójt gminy Jerzy Jaroń.   Temat audycji,,Ochotnicza Straż Pożarna gwarantem naszego bezpieczeństwa”.

Zapraszamy do słuchania i włączenia się w audycję.

 

Jutro jedziemy….

W sobotę 21.XI.2015 o godzinie 9.20, z parkingu przy plebanii w Zwoli Poduchownej – wyjazd młodzieży do Stoczka Łukowskiego na kolejne spotkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Powrót po godzinie 13.00.

Dobry Jezu a nasz Panie…

Nowy Prezentacja programu Microsoft PowerPointNasi bliscy Zmarli – krewni, przyjaciele, znajomi – oczekują na naszą pamięć w modlitwie i zasługują na nią. W tym duchu przez cały listopad 2014 r. pamiętamy o Waszych bliskich zmarłych. Każdego dnia  będzie odprawiana Msza Święta z modlitwą wspominkową za naszych bliskich zmarłych. W dniu dzisiejszym  w remizie w Ryczyskach o godz. 14.00 będziemy modlić się za zmarłych mieszkańców tej wioski. Czytaj dalej

Codziennie…

20131101403 (Kopiowanie)Codziennie, w dniach od 1 do 8 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny (w pozostałe dni roku odpust częściowy), który ofiarowuje się wyłącznie za zmarłych. Natomiast 2 listopada we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych odpust zupełny ofiarowuje się tylko za zmarłych przeżywających czyściec. W tym celu należy pobożnie nawiedzić cmentarz i odmówić, choćby w myśli, modlitwę za zmarłych. Oprócz tego wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, jak spowiedź sakramentalna, stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Modlitwa i ofiarowanie odpustu za zmarłych jest o wiele ważniejsze niż wszelkie zewnętrzne przejawy pamięci.