Archiwa autora: Krzysztof Stepczuk

Grupa 9a – zapraszamy !!!

W sobotę 26.09.2015 o godz.17.00 w kościele św. Anny w Zwoli Poduchownej, adoracją Najśw. Sakramentu rozpocznie się spotkanie pielgrzymów z grupy 9a.

ognisko i inne atrakcje a szczególnie wspaniała atmosfera, która cechowała tę grupę podczas całej pielgrzymki na Jasną Górę… ZAPRASZAMY !!!!!!!!

 

7 kroków do lepszego przeżycia Mszy Świętej

Ile to razy Msza Święta kojarzyła ci się z rozproszeniem, nabożnie złożonymi rękami i sąsiadką, która to jednak w czasie wyższych partii śpiewu wydaje dźwięki zgoła niemiłe?

 

Na całym świecie codziennie, co godzinę, sprawowana jest Msza Święta. Kościół gromadzi się wokół ołtarza by sprawować liturgię. Jest ona (jak pisał Benedykt XVI) szczytem i źródłem chrześcijańskiego życia. Bez realnej obecności Chrystusa w każdej Eucharystii Kościół nie mógłby istnieć.
Mimo, że ofiara Mszy Świętej jest wielką i świętą tajemnicą to zdarza się, że uczestnictwo w niej sprawia problem. Czasem z naszej winy, a czasem z przyczyn zewnętrznych, przeżywanie Mszy św. wiąże się bardziej z przykrością i chaosem niż czerpaniem z głębokiego rezerwuaru łask.
Jak zatem poradzić sobie z tym i lepiej uczestniczyć co niedzielę w liturgii? Oto 7 kroków do lepszego przeżycia Mszy Świętej: Czytaj dalej

18.IX.2015, godz.17.00 – kościół w Zwoli i Ty!!!

Święty Stanisław Kostka – patron dzieci              i młodzieży

Dlaczego św. Stanisław może być wspaniałym orędownikiem i patronem dla dzieci i młodzieży? Stanisław pochodził z kasztelańskiej rodziny. Miał wszystkiego w życiu pod dostatkiem, ale rodzice wychowywali go bardzo rygorystycznie, dbając o to by był przede wszystkim skromny i uczciwy Czytaj dalej

Zapraszamy

W najbliższą niedzielę zapraszamy na dziękczynienie za zbiory.                                                  Msza św. w intencji naszych rolników o godz.11.00.

Image_10

Delegacje z każdej wioski przynoszą chleb, kosze owoców i warzyw oraz w miarę możności wieńce dożynkowe.

Zaproszenie do Woli Gułowskiej

Spotkanie popielgrzymkowe

pielZgodnie z zapowiedzią, która pojawiła się w czasie tegorocznej pielgrzymki, chciałbym zaprosić na Dni Wdzięczności za Dar Pielgrzymowania.

Na to spotkanie zaproszeni są wszyscy, którzy kiedykolwiek pielgrzymowali fizycznie, Pielgrzymi Duchowi, jak również i ci, którzy chcą wejść w klimat pielgrzymowania.            Spotkanie odbędzie się w Woli Gułowskiej 18 września. Czytaj dalej