Archiwa autora: Krzysztof Stepczuk

Zapraszamy na rekolekcje!!!

Piątek 27.03.2015

- Msze św.w kościele/ godzina 9.00, 11.00, 17.00, kaplica – godzina 15.00

- Droga Krzyżowa/ godzina 16.30 i godzina 18.00 – dla młodzieży

Sobota 28.03.2015

Msze św; – godz.9.00 – dla dzieci

- godz.11.00 – w intencji chorych z naszej parafii z udzieleniem Sakramentu Chorych

- godzina 17.00 – dla młodzieży

Spowiedź w piątek i sobotę

 

Święty ze Szpaków
fot. ŁUKASZ PATRALSKI Platynowy Mikrofon dla parafii żyjącej kultem św. Józefa? Rodowitej szpakowiance trudno o obiektywizm, ale zaręczam, że nikogo, kto choć raz uczestniczył w marcowym nabożeństwie, wynik plebiscytu Katolickiego Radia Podlasie nie dziwi. Czytaj dalej

III Niedziela Wielkiego Postu
Trwa Wielki Post. Specjalny czas w ciągu roku przeznaczony na oczyszczenie własnego serca. Spróbuj skoncentrować się na osobie Jezusa, który w dzisiejszej Ewangelii pokazuje swoją gorliwość o Królestwo Boże.Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Jana
J 2 , 13 – 25 Czytaj dalej

II Niedziela Wielkiego Postu

Góry w Biblii są symbolem majestatu i potęgi – miejsca, w którym ukazuje się Bóg. W dzisiejszej Ewangelii Jezus zabiera ze sobą dwóch uczniów na górę, żeby mogli doświadczyć szczególnego wydarzenia. Wyobraź sobie trud towarzyszenia Jezusowi w podróży na szczyt Góry Przemienienia.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Marka
Mk 9, 2-10 Czytaj dalej

ZAPRASZAMY NA DROGĘ KRZYŻOWĄ

W piątek Droga Krzyżowa w parafii Zwola;

- Po Mszy św. o godzinie 16.00

- godzina 18.00 – dla młodzieży i prowadzona przez młodzież

- w kaplicy w Świdrze o godzinie 15.00

NABOŻEŃSTWO GORZKIE ŻALE

- w każdą niedzielę o godzinie 11.15

I-sza Niedziela Wielkiego Postu
Postaraj się skupić całą swoją uwagę w tej modlitwie na osobie Jezusa. Pozwól, aby On przenikał cię i przemieniał w tym czasie.

Dzisiejsze Słowo pochodzi z Ewangelii wg Świętego Marka
Mk 1, 12-15
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. Czterdzieści dni przebył na pustyni, kuszony przez szatana. Żył tam wśród zwierząt, aniołowie zaś Mu usługiwali. Po uwięzieniu Jana przyszedł Jezus do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię».

Bóg mówi na pustyni słowa miłości. Jezus jest prowadzony przez Ducha Świętego, podobnie jak Izrael przez 40 lat był prowadzony przez Boga po wyjściu z Egiptu. W ciszy i pustce pustyni przemawia Bóg. To On prowadzi, komunikuję się, aby przygotować do wejścia do Ziemi Obiecanej, aby z narodu niewolników uczynić ludzi wolnych, poświęconych Jemu. Postaraj się wsłuchać, co Duch Ojca mówi w tym czasie Jezusowi.

Ewangelista Marek, choć nie wymienia dokładnie pokus Jezusa, to jednak zaznacza, że był On kuszony przez szatana. Cokolwiek mówił Mu ojciec kłamstwa, miało to na celu odrzucenie słów prawdy, którą karmił go Duch Boży. Przypomnij sobie walkę Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, gdzie pocił się krwawym potem. Spójrz, na co Jezus się zdecydował, byś przyjął Dobrą Nowinę.

To wyjście Pana na pustynię poprzedza i przygotowuje ogłoszenie nowiny: Czas się wypełnił, blisko jest już Królestwo Boga. Nawracajcie się i wierzcie w tę Dobrą Nowinę. I w twoim życiu czas się wypełnia, zbliża się Pascha, po której zapanuje Bóg. Czy czujesz się zaproszony przez Pana na pustynię? Co nią jest dla ciebie?

Postanów sobie zbliżyć się w tym czasie do Jezusa, rozpalić swoją miłość do Niego, iść razem z Nim, ramię w ramię.